Son dakika… Vinç kazasında ölen işçiler son yolculuklarına uğurlanıyor

Alınan bilgiye nazaran, hayatını kaybeden personeller Ümit Kara, Ali Şükrü Duru ile Fesih Çiftçi’nin cenazeleri üzerinde yapılan otopsi süreci tamamlandı. DNA örneği de alınan cenazeler, İzmir Adli Tıp Kurumunda yakınlarına teslim edildi.

İşçilerden Ümit Kara’nın cenazesinin Çorum, Ali Şükrü Duru’nun cenazesinin İstanbul, Fesih Çifçi’nin cenazesinin ise Iğdır’da defnedileceği öğrenildi.

6 EMEKÇİ ÖMRÜNÜ YİTİRDİ, 3 KİŞİ TUTUKLU

Kamil Tunca Caddesi’ndeki bir otel inşaatında, evvelki gün saat 17.30 sıralarında kule vinç, yükseltme çalışmaları sırasında devrildi. Vinçten art yükü emekçi yatakhanesi olan konteynerlerin üzerine düştü. Çalışanlardan Yıldırım Sarı (38), Fesih Çiftçi, Baykal Gündüz, Ali Şükrü Duru (42), Ümit Kara (39) ve Aslan Akkaya (38) hayatını kaybetti.

İhbarla bölgeye çok sayıda polis, itfaiye ve sıhhat takımı sevk edildi. Yaralılar, çeşitli hastanelere kaldırıldı. 6 emekçinin cansız vücudu ise İzmir Adli Tıp Kurumu morguna götürüldü.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında projenin müteahhidi E.Y, şantiye şefi M.F.Y., iş güvenliği uzmanı F.M.A. ve vinç firması sahibi İ.K. tutuklanmıştı.

CENAZELER AİLELERE TESLİM EDİLDİ

İşçilerin cenazeleri, otopsi süreçlerinin akabinde toprağa verilmek üzere yakınlarına teslim alındı. Aslan Akkaya ile Ali Şükrü Duru’nun cenazeleri İstanbul’a, Baykal Gündüz’ün cenazesi Ankara’ya, Yıldırım Sarı’nın cenazesi Bitlis’e, Ümit Kara’nın ise Çorum’a gönderildi. Fesih Çiftçi’nin cenazesi bugün defin süreçleri için memleketi Iğdır’a uğurlandı. (DHA-AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir