Haliliye’ye yeni bir eser daha kazandırıldı

Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatlarıyla yapılan tespitlerin akabinde hayata geçirilen projeler ilçeye nefes aldırıyor. Bölgelerin eksikliklerine nazaran yükselen projelerden olan Ahmet Yesevi Kapalı Semt Pazarı ve Toplumsal Yardım Kompleksi açılış için gün sayıyor.

İnşaat çalışmaları tamamlanan projeyi beraberinde Şanlıurfa Pazarcılar Dernek Başkanı Mehmet Emin Kızılateş, Lider Yardımcıları Mehmet Aslan ile Mehmet Erol ve teknik takımla inceleyen Canpolat, 10 bin metrekare alan üzerine inşa edilen Kompleks projesinde çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Kapalı semt pazarı ve otopark ile 10 bin şahsa hizmet verecek aşevi, toplumsal market ve giysi marketin yer aldığı Ahmet Yesevi Kompleksinin bölgenin gereksinimlerine karşılık vereceğini kaydeden Canpolat, kompleks projesinin 4 Kasım Cuma günü açılacağını müjdeledi.

Ahmet Yesevi Mahallesi dahil bir çok mahalledeki kronik hale gelmiş birçok sorunu çözmeye devam ettiklerini belirten Canpolat, “Şu anda Ahmet Yesevi Mahallemizdeyiz. Mahallelerimizdeki kronik hale gelmiş birçok sorunu çözmeye devam ediyoruz. Mahallemiz yaklaşık 40 binin üzerinde bir nüfusa sahip. Burada semt pazarı gereksinimi vardı. Biz de buraya bir Kompleks Tesisi yapalım dedik.. Belediye olarak tüm takımlarımızla alanda hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Emelimiz, Haliliye’deki refah düzeyini yükseltmek. Halkımızın bize göstermiş olduğu ilgiden, teveccühten ötürü şükranlarımızı arz ediyor, hürmetler sunuyorum” dedi.

Canpolat’ın Ahmet Yesevi Mahallesi için semt pazarı kelamı verdiğini ve kısa mühlet içerisinde bu kelamını yerine getirdiğini söz eden Şanlıurfa Pazarcılar Dernek Başkanı Mehmet Emin Kızılateş ise, “Başkanımızdan bu türlü bir hizmeti bekliyorduk. Bize kelamını verdi, kısa müddette kelamını yerine getirdi. Biz de mahalle ve esnafımız ismine Liderimize teşekkür ediyoruz. Mahalleyi çamurdan, güneşten kurtardık. Liderimiz bize yeterli bir pazar kazandırdı. İnşallah pazarımızın açılışını yapacağız, pazarımızı burada kuracağız. Haliliye bölgesinde 24 saat çalışan bir Liderimiz var. Hem takipteyiz, hem teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir