AK Partili Çolak: Nilüfer’de sorunların temeli CHP zihniyeti

BURSA (İGFA) – AK Parti Nilüfer Belediye Lider Adayı Celil Çolak, Nilüferli muhtarlarla olan buluşmasında halkla devlet ortasında köprü görevi gören, kamu izmetini mahallelere süratli ve faal bir formda ulaştırılmasında öncü misyon üstlenen muhtarların, demokrasinin vazgeçilmezleri olduğunu söyledi.

31 Mart sabahı kurulacak sandıklarda başta muhtar olmak üzere lokal yöneticilerinin seçileceğine dikkat çeken Çolak; “Bende Cumhur İttifakı AK Parti’den Nilüfer Belediye Lider Adayı olarak karşınızdayım. Bu yola ‘Değiştir Nilüfer’ diye başladık. Bu bir milattır, bundan sonra bu işin ismi değişimdir, gelecektir, gelişmedir” diye konuştu.

Mahallerinin problemlerine ve bu sıkıntıların tahliline yönelik hangi adımları atılacağı konusunda da açıklamalarda bulunan Cumhur İttifakı AK Parti Nilüfer Belediye Lider Adayı Celil Çolak; “Mahal sakinlerimiz, yeni okul binaları istiyor. Bu taleplere yanıt verebilmek için mahallerimizin okul muhtaçlıklarını karşılayacak arsa üretimine sürat vereceğiz. Mili Eğitim Bakanlığımız ve Büyükşehir Belediyesi ile ortak adımlar atacak, yeni okul binalarını ilçemize kazandıracağız” dedi.

“KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ̈ BERABERİNDE GETİRECEĞİZ”

Mahallelerin büyük kısmının altyapı, ulaşım, aydınlatma, etraf düzenleme ve yeşil alanlarla ilgili şikayetleri hayli fazla olduğunu tabir eden Çolak, “Altyapı, ulaşım ve etraf meselelerine tahlil üretirken başka yandan yerinde, planlı, her türlü̈ imkânı sunan ve paha yaratan kentsel dönüşümü̈ beraberinde getireceğiz” sözünü kullandı.

Mahallelerin altyapısını yenilerken ya da inşa ederken beşere, tabiata ve etrafa saygıyı temel alacağını belirten Çolak, bahisle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Mevcut altyapı problemlerinin tahlilinde ya da yeni altyapı inşalarında süreksiz tahlillerden uzak duracağız, uzun vadeli planlar yapıp uygulayacağız. Kolay, süratli, konforlu ve ucuz ulaşım
için bilgiye dayalı mastar planlar oluşturacağız. Acilen; yapılmış lakin atıl kalmış tüm parklar tekrar revize edileceğiz. Bu parkların altyapı, ulaşım, aydınlatılma ve güvenlik sorunlarını
çözeceğiz. Bu şikayetlerin temelinde 25 yıldır rant peşinde koşan CHP zihniyeti var. İlgili kurumlarla yapacağımız çalışmalarda İlçemizde kentsel dönüşüm atılımını başlatacağız. Kentsel
dönüşüm uygulamalarında hak temelli, yerinde dönüşüm modelini benimseyeceğiz. Hak sahiplerini asla mağdur etmeyeceğiz. Halkımızı mahallelerinden koparmayacağız”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir